הקלות הבלתי נסבלת של למצוא את הייעוד

מיכל פולת_שמחה בשדה פרחים
זמן קריאה: 2 דקות

לכל אחד מאיתנו יש נושאים מרכזיים שמעסיקים אותו בחיים; שאלות שאנחנו שואלים את עצמנו שוב ושוב לאורך החיים, אתגרים שאנחנו מתמודדים איתם, תחומים שלא פשוטים לנו, שיעורים שאנחנו חווים. אלו תחומים שאנחנו נמשכים לקרוא עליהם, שאנחנו הולכים ללמוד, שאנחנו מדברים עליהם הרבה. אלו תחומים שאנחנו גם עוברים יזע ודמעות איתם; אלו הם תחומי ההתפתחות שלנו.

תחומי התפתחות יכולים להיות למשל: תקשורת, הבעת רגשות, מיניות, זוגיות, אומץ, יציאה מקורבנות, ביטוי עצמי, הקשבה, ריפוי,קשר בין טכנולוגיה לאנשים, קשר בין אדם לחיות ועוד מיליארדי נושאים – כמיליארדי האנשים שחיים בעולם.

הייעוד שלנו קשור בלהעביר את הנושאים שלנו הלאה.

אתן דוגמה כדי שזה יהיה יותר מוחשי:בטחון עצמי הוא בין השיעורים המרכזיים בחיים שלי. הייתי בכל כך הרבה טיפולים בנושא, אינספור שיחות שלי עסקו בזה, אלפי דפים ביומן שלי נכתבו על זה… במקביל, מאז ומתמיד רציתי לחזק אנשים להעצים אותם, להראות להם את החוזקות שלהם ולעזור להם להאמין בעצמם. וכן, את כל הדברים האלו גם הייתי (ואני עדיין) צריכה לעשות עם עצמי. כיום הנושא של בטחון עצמי הוא אחד הנושאים המרכזיים שאני עוזרת לאנשים איתו. אבל זה לא אומר שהנושא הזה לחלוטין פתור אצלי. יש לי המון מה לתת בתחום הזה, אבל אני עצמי עוד מתפתחת שם.

מיכל פולת_שמחה בשדה פרחים


כולנו באנו לפרוח ולהתמודד עם קוצים, אבל לכל אחד יש ניחוח קצת אחר 🙂 אם תשאלו את עצמכם איזה מסר הייתם רוצים להעביר לאנשים, מה בוער לכם להעביר לאנשים שאתם אוהבים (או אולי אפילו לא מכירים) – מאוד ייתכן שתראו שהתשובות יהיו נושאים שאתם עדיין מתמודדים איתם, אבל בטח כבר עברתם איתם גם דרך כלשהי. הרבה פעמים מבעבע בנו הרצון להעביר הלאה את הלמידה שלנו בנושא ההתפתחות שלנו, כשאנחנו עדיין מתמודדים איתו. ואז עולות מחשבות כמו: "איך אני אלמד את זה כשאני בעצמי עדיין…?"; "אין לי מספיק ידע כדי להעביר את זה הלאה"; "מי אני ש…". לפעמים אפילו אנשים מעצמם מתחילים להתייעץ איתנו על הנושא. זה יכול להיראות לנו מוזר, כי "מה פתאום שואלים אותי על זה? אני עצמי מתמודד/ת עם זה…"אנחנו עשויים לחשוב שהם טועים שהם מתייעצים איתנו על זה, ולחשוש שתיכף יגלו מי אנחנו "באמת", ושאנחנו לא כל-כך מבינים בזה כמו שנראה להם.

המחשבות האלו נשמעות מאוד אמינות, אבל לרוב הן מוטעות, ומכסות על פחדים שרק מפריעים לנו לחיות את הייעוד שלנו ולתת את המתנות שלנו לעולם. אנחנו לא אמורים להיות לגמרי פתורים או "שם" כדי להתחיל לחלוק את התובנות או הידע שלנו, ולעזור לאחרים! דווקא את מה שאנחנו לומדים על עצמנו ומתמודדים איתו – אנחנו יכולים לתת הכי טוב . הרי אנחנו מכירים את זה מקרוב. לפעמים בלתי נסבל עד מה שחווינו את זה מקרוב 😉 וזה בדיוק הקטע; זה כל כך קרוב אלינו, כל כך מתחת לאף, וכל כך מאתגר גם אותנו – שהרבה פעמים אנחנו לא קולטים שזה-זה. או פשוט לא מעזים להעביר את זה הלאה…

~~~~~

בספר לתת לעצמך לקרות, אני מסבירה על זה יותר ומפרקת את הפחדים האלו.
הספר עוזר להזיז את הפחדים והמחסומים, ולהתחיל לחלוק את מה שיש לנו עם העולם.
כאן יש עוד פרטים.

רוצה אוויר להגשמה?

מכאן מצטרפים לניוזלטר ומקבלים עדכונים על תכנים חדשים ואירועים.

מכאן משתפים כדי שיגיע למי שצריך לקרוא את זה: