"יש לי ספקות – האם זה אומר שזה לא זה?" | מסר וכלי שימושי לקבלת החלטות.

אדם בן גיגי ומיכל פולת מתחבקים באהבה
זמן קריאה: 3 דקות

תמיד פינטזתי שאראה את האביר שלי, נתאהב מהרגע הראשון, מיד ניכנס לזוגיות, ונחיה ביחד לעד – בידיעה ברורה שזה זה. יש זוגות שזה קרה להם. אבל אצלי זה לא באמת עבד ככה. 

לפני שנכנסתי לזוגיות עם אדם, הייתי רווקה נצחית מעל עשור. במשך שנים הייתי רווקה. בשנים לפני שנהיינו יחד, היו לי כמה חלומות משמעותיים עם מסר שאמר שלא אזהה את בן הזוג ממבט ראשון; שזה יהיה מישהו שאני כבר בקשר איתו ופתאום אבין שזה זה. אבל זה לא עצר אותי מלהחזיק בפנטזיה.

למרות המסר הברור, כשהייתי מגיעה לאיזה מקום שיש בו בחורים חדשים, המשכתי לסרוק את החדר בתקווה שיפלו עיניי על האביר שלי וישר אזהה אותו. המשכתי להתאהב ממבט ראשון. והמשכתי לפנטז שזה-זה על כאלו שהרגע הכרתי.


ואז הגיע אדם בן גיגי

לפני כמעט שנתיים אדם ואני התחלנו להסתובב יחד, אחרי כמה שנים של היכרות שטחית. בילינו יחד כל יום. לי היה ברור שזה אפלטוני. שהוא רק ידיד. שהקשר איתו עושה לי חשק ומכין אותי לזוגיות. אבל שלא הוא האחד המיוחל. [אדם ביקש שאוסיף שגם הוא לא ראה בי מעבר לידידה אפלטונית].

אחרי כמה שבועות כאלו, עלה על הפרק נושא הזוגיות. לא יודעת איך חומות הספקות שלי הצליחו להיסדק, אבל איכשהו הפסקתי להתנגד ונכנסנו לקשר. ואחרי כמה שבועות או חודשים, בדיוק כמו בחלומות שהיו לי בשנים לפני – פתאום הבנתי שיש בו את כל מה שרציתי בבן זוג.

 

אבל עדיין המשכתי להיות בספקות

ספקות זה משהו שמלווה (ומטריד) אותי בכל דבר שאני עושה. מעולם לא היה לי קשר שבו לא הייתי בספקות. אבל זה לא מנע ממני להאמין שאם אני כל הזמן בספקות – כנראה שזה לא זה. כפי שאתם יכולים לראות, אני לא נותנת לעובדות לבלבל לי את הפנטזיות.

לפני כמעט שנה היה שלב שאדם ואני חזרנו להיות בקשר, חודשיים אחרי שנפרדנו לתקופה. היה לנו מאוד כיף יחד, יותר מתמיד. אבל כמובן, היו לי הרבה ספקות לגבי האם אני רוצה לחזור לזוגיות או לא. באיזשהו שלב נמאס לי מהספקות, ונזכרתי שיש לי הדרכה פנימית/גבוהה שאני יכולה להתייעץ איתה (גם אתם יכולים, פה יש קורס על איך עושים את זה).


תיקשור עם מסר לגבי ספקות בזוגיות ובכלל

המסר שקיבלתי מההכוונה שלי באותו יום לא רק גרם לכך שששנה אחרי אדם ואני עוד יחד. אלא הוא עוזר לי מאז לקבל החלטות בכל מיני התבטויות. הוא גם עוזר לי לראות את הספקות שלי מפרפסקטיבה חדשה שנותנת לי פרופורציות. אולי הוא יאר גם לך משהו:

ש: מה הסיבה שיש לי כל הזמן ספקות עם אדם?

ת: כאשר את מבינה את טבעו של ספק את יכולה להבין שהספקות נועדו להגן עליך.

ש: מהו טבעם של ספקות?

ת: הספקות מגיעים כאשר את עומדת להתחייב או להתמסר לדרך מסוימת. בכל בחירה של התמסרות קיים ויתור על דברים אחרים. בויתור ישנה סכנה כביכול לטעות. אז הספק מנסה להגן עליך מפני הסיכון לטעות.

אך לא כך הוא הדבר. מאחר וכאשר את מבינה שזהו עולם של חלום, עולם של משחק, ואין באמת טעות, ואין באמת הפסד. אלא בכל דבר יש רווח מסוים, יש התנסות, יש חוויה. את יכולה להתחיל לשאול את עצמך בכל רגע נתון: מה ברצונך לחוות? האם ברצונך לחוות זאת או אחרת?

בהקשר של אדם – האם את רוצה לחוות התמסרות וזוגיות ועומק או שאת רוצה לחוות אפשרויות חדשות? האם את רוצה לחוות לבדות או ביחד מוכר?

בכל החלטה את יכולה לשאול את עצמך – איזו בחירה מקרבת אותך יותר לחוויה שברצונך לחוות בתקופה זו. לחווית שאת רוצה לחוות בחיים אלו. לאדם שברצונך להיות.

ש: אבל אם למשל אני רוצה זוגיות ולא בטוחה שאדם הוא המתאים? אולי יש אחרים מתאימים יותר.

ת: את מבינה שכאשר את ניצבת בזמן נתון התשובה היא עבור זמן נתון. האם ברגע זה הדבר שאת רוצה יותר מכל הוא זוגיות? האם מול אותו בנאדם ובאותה הסיטואציה – מה שאת רוצה לחוות זה אפשרויות או זוגיות? מה שאת רוצה לחוות זו התמסרות או חופש ומרחב בחירה וחקירה?

אין הדבר מעיד על אדם ועל התאמתו לחייך. השאלה היא בזמן נתון מה הבחירה שמתאימה לך. וזו רק בחירה. אין לך אפשרות לטעות כי כל בחירה תביא איתה חוויות והתנסויות אחרות.

ש: אז מה השאלה שעלי לשאול את עצמי כדי לקבל החלטה שאהיה שלמה איתה בהקשר של אדם?

ת: האם זה מסב לי אושר כעת?

ש: אבל אנחנו יודעים שאושר הוא רגעים זמניים…

ת: אכן, אך כשאת שואלת שאלה זו את יודעת את התשובה. מדד השמחה והאושר שלך מראה לך על הדרך הנכונה לך. האם בעת שאת חושבת על התמסרות והישארות בקשר זה את מרגישה התרוממות רוח או מועקה? האם את מרגישה התרחבות?

(התקשור המשיך עם חלקים אישיים שלא אשתף כאן והם גם לא רלוונטים למסר).


המסר המרכזי

מה שלקחתי מהתקשור הזה ומלווה אותי עד היום זה לזכור שכשאני בהתלבטות – השאלה החשובה היא לא מה הבחירה הנכונה. אלא מה אני רוצה לחוות בתקופה זו, ומה יקרב אותי לאדם שאני רוצה להיות. הרבה פעמים אני נמנעת מלהחליט בגלל הפחד לטעות ונשארת בספקות, והמסר הזה עוזר לי להחליט ולהתקדם.


האם נעלמו הספקות?

בעקבות אותו התקשור החלטתי שלא לחזור לאדם. ההחלטה הזו הייתה נכונה לאותו רגע. היה לי שם שיעור עם לתת לעצמי לגיטמציה לא לרצות. היה לי שם תרגול בלהגיד 'לא', כביכול לדחות, וולשחרר אשמה סביב זה.

כמה ימים אחרי שהתפניתי מהאשמה, פתאום הרגשתי את האהבה העמוקה שהיתה שם מתחת כל הזמן. ואז חזרנו. היו לנו כמה חודשים ארוכים ויפים בלי ספקות (לפחות מצדי). אבל הספקות כמובן חזרו 🙂 הפעם מסיבות אחרות (כביכול).

הקשר הזה מלמד אותי המון על ספקות והתמסרות. אני לומדת לזהות מתי הם צצים אצלי, ומה גורם להם פתאום להגיע. אבל את זה נשאיר את זה לפוסט אחר 🙂 בינתיים אשמח לשמוע ממך- 

 

איך זה אצלך?

גם לך יש הרבה ספקות? נראה לך שהמסר יעזור לך לקבל החלטות ולהתמודד עם הפחד לטעות? אשמח לשמוע ממך כאן בתגובות או בפרטי.

 

פוסטים קשורים שאולי יעניינו אותך

2 תגובות

  1. הי מיכל,
    אני אלופה בלא לדעת לקחת החלטות והמסר הזה שקיבלת מאוד עוזר לעשות סדר בראש
    לוקחת אותו לתשומת ליבי בטוחה שהוא יעזור לי לקבל החלטות בהמשך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה עוד השראה, ידע וכלים להגשמה?

למי עוד הפוסט יכול לעזור לדעתך?

שיתוף יעזור לו להגיע לאנשים המתאימים

פוסטים קשורים שאולי יעניינו אותך

להקשיב פנימה זה לא רק לאיזה קול מקשיבים, זה גם איזה שאלות שואלים
הגשמה

הקשבה פנימה כאורח חיים

זמן קריאה: 2 דקות האם כדאי להשקיע ברשימת תפוצה?", "האם אני צריכה לכתוב פוסטים כדי לשווק?" השבוע מישהי הייתה אצלי בפגישת ייעוץ ושאלה אותי את השאלות האלו. עניתי את

לצלול פנימה >

נעים מאוד,
אני מיכל

דרך הבלוג הזה אני רוצה לתת לך אומץ, ידע וכלים להקשיב פנימה ולהגשים את עצמך – בדרך המתאימה לך ולמגמות העולם החדש.
כדי להכיר אותי יותר >

רוצה עוד השראה, ידע וכלים להגשמה?

משאירים פה מייל ומקבלים:

  • לקט של הפוסטים הכי מקדמים 
  • עדכון כשיוצא תוכן חדש
  • הטבות מיוחדות למנויים
  • אוויר טרי להגשמה ;)

האתר אוסף נתונים בקובץ הנקרא "עוגיה", במטרה לדייק את החוויה שלך באתר ולהפוך אותה למותאמת ומשמעותית יותר עבורך. שיהיה בתאבון!

ציפור של לוגו של מיכל פולת אוויר להגשמה

כיף שכתבת לי!

אחזור אליך בקרוב

רוצה להיעזר בי לצעד הבא שלך?
חסר לך פרטים כדי להחליט? בא לך פשוט לשתף אותי במשהו?

אפשר לכתוב לי דרך הטופס,
או לוואטסאפ בלחיצה כאן:

כדאי לפרט כמה שיותר כדי שאוכל לענות לך בצורה מדויקת יותר.
אפשר בשמחה לשלוח לי הודעה ארוכה.

רוצה להיעזר בי לצעד הבא שלך?
חסר לך פרטים כדי להחליט? בא לך פשוט לשתף אותי במשהו?

אפשר לכתוב לי דרך הטופס,
או לוואטסאפ בלחיצה כאן.

כדאי לפרט כמה שיותר כדי שאוכל לענות בצורה מדויקת יותר.
אפשר בשמחה לשלוח לי הודעה ארוכה.

ציפור של לוגו של מיכל פולת אוויר להגשמה

כיף שכתבת לי!

אחזור אליך בקרוב

מה בא לך לעשות עכשיו?