כל האמת מאחורי פתיחת התוכנית החדשה לחיבור לייעוד

מיכל פולת מחייכת עם קוקוס ביד, הגשמה בעולם החדש
זמן קריאה: 6 דקות

הפוסט הבא התחיל כשיתוף אישי שרציתי לכתוב לקוראי הניוזלטר שלי, לרגל פתיחת הקורס למצוא את המקום הנכון לך. מדובר בתוכנית ליווי של 12 שבועות למציאת עשייה משמעותית שכיף לקום אליה בבוקר. התוכנית הזו מאוד מרגשת אותי, מחברת לי הרבה נקודות ומתחברת לחזון הרבה יותר גדול שיש לי.

כשהתחלתי לכתוב על זה ראיתי שזה ארוך מדי כדי להופיע בניוזלטר, אז הנה אנחנו כאן 🙂 בפוסט אשתף על מאחורי הקלעים של מה הוביל לקורס, כמה וידויים אישיים ותובנות על מה מאפשר למצוא את הייעוד ולהגשים אותו.

 

כמה היילייטים מהפוסט:

 • "אם רק אדע מה החלום שלי אסתער עליו" – למה זה לא באמת נכון ברוב המקרים?
 • מה צריך כדי למצוא את הייעוד ולהגשים אותו?
 • הסיבה שאני רוצה להפסיק לעשות מפגשים אישיים, ומה יהיה במקום.
 • הצצה לחזון הגדול.

 

בואו נתחיל עם לפרק מיתוס על ייעוד:

יש נטייה לחשוב ש"אם רק אדע מה החלום שלי – אסתער עליו". אבל לרוב זה לא באמת ככה. זה סתם עוד מיתוס שתוקע אותנו, כמו הפנטזיה על האביר שיגיע על סוס לבן ואתאהב בו מהרגע הראשון. יש אנשים שזה ככה אצלהם. לרובנו זו תפיסה שצריך לשחרר כדי לזהות שאהבת חייך כבר נמצאת מולך. בהזדמנות אולי אכתוב על מה איפשר לי להיכנס לזוגיות, ואילו עוד פנטזיות הייתי צריכה להתפכח מהן כדי להבין שמצאתי את האהבה שתמיד רציתי;) ).

בספר לתת לעצמך לקרות, כתבתי שמה שעוצר אותנו מלזהות מה אנחנו רוצים, אלו אותם שדים פנימיים שעוצרים מלהגשים את הרצונות שלנו. מאז אני יותר ויותר רואה כמה זה נכון. אגב הספר נכתב תוך כדי שאני מדמיינת שיחות עם אנשים שהיו באים אלי כדי למצוא את הייעוד. דברים שרציתי להגיד או אמרתי כדי לעזור להם להתגבר על הפחדים ולא לתת לשדים הפנימיים לעצור אותם.

לפני כמה שנים הייתי עושה הרבה שיחות לזיהוי הייעוד. בזמנו עפתי על זה ממש. התרגשתי בכל פעם מחדש שתוך פחות משעתיים זיהיתי את המהות הפנימית של האדם, את התשוקה, המתנות והיכולות שתומכות בזה. וגם את הדפוסים שמעכבים מהמימוש, ואת הצעד הפרקטי הבא שאפשר להתחיל איתו. עם הזמן הבנתי שעם כל הכבוד לזה שאני יכולה לראות את כל המרכיבים האלו, זה לא אומר שמי שמולי יכול להכיל את זה כרגע.


לזהות את הייעוד זה החלק הקל

מתוך הרבה שיחות הכוונה עם אנשים, וגם מתוך התהליכים שלי עם עצמי – הבנתי שלא מספיק שיגידו לך מה הייעוד. אפילו לא מספיק לראות את זה בעצמך. אלא דרוש תהליך פנימי של שינוי תודעתי, שבו בעצמך אתה מתחיל להפנים את זה, ולהיות בשל כדי לעשות עם זה משהו. דרוש גם זמן פשוט כדי להבין איך עוברים משלב החלום והתשוקה, ללהבין איך להגשים בפועל. שלא לדבר על זה שהמימוש עצמו לוקח את זמנו.

במהלך הזמן הזה שעובר בין החיבור הראשוני לתשוקה לבין המימוש שלה – עולים ספקות וחששות. ואם לא מזהים אותם ככאלו – אנחנו משכנעים את עצמנו שזו לא באמת התשוקה, שאני עדיין לא יודעת מה הייעוד, ושאני צריכה להמשיך לדייק ולחפש.


וידוי #1:

כבר כמה שנים שאני רוצה להפסיק לעשות מפגשים אישיים. השאיפה שלי היא לעשות ייעוצים רק בשילוב קורס או תכנים דיגיטלים. ולהפנות למלווים אחרים להמשך התהליך. אמנם בחיים הפרטים שלי אני בנאדם של 1:1, אבל כשזה מגיע לשליחות שלי – אני רוצה למקסם את הזמן שלי כדי להגיע ליותר אנשים. במילים אחרות – לכתוב וללמד. והאמת, אני גם הכי פורחת כשאני יוצרת תוכן או מעבירה אותו מול קבוצה. 

מעבר לזה, עם הזמן הבנתי שמפגשים אישיים, במיוחד כשמדובר על חיבור לייעוד, זה פורמט שלא מאפשר לי לתת את מלוא הערך שלדעתי צריך כדי באמת לתת לעצמך לקרות ולחיות את הייעוד שלך. לאורך השנים, ראיתי תוצאות הכי טובות אצל כאלו שגם היו אצלי בליווי של כמה חודשים וגם בקורס. בדרך כלל הם הוסיפו את הקורס אחרי תקופה של ליווי האישי, והוא זה שהקפיץ להם את התהליך, והפיל להם אסימונים על דברים שנאמרו לא פעם במפגשים האישיים. 

זה קורה כי יש משהו בלשמוע את הידע בצורה מסודרת ומעמיקה שמושיב את זה אחרת, ועוזר לעשות שינוי תודעתי. ועם שינוי פנימי מגיע שינוי במציאות החיצונית. זה נשמע סיסמה עד שחווים את זה, ואפילו אני שיודעת ומלמדת את זה הרבה פעמים שוכחת ומתלהבת לגלות כמה זה עובד ככה; איך כיוונון פנימי מביא הזדמנויות חיצוניות, רעיונות חדשים ואנרגיה לביצוע.

בשנים האחרונות יותר עבדתי עם אנשים בתהליכי יציאה לאור והקמת עסק. אבל המשכתי לקבל אנשים שפנו אלי להכוונה למציאת הייעוד,  כי לא היתה לי תוכנית מסודרת להפנות אליה. אז אחד הדברים שמרגשים אותי בתוכנית החדשה לחיבור לייעוד היא – שעכשיו תהיה כזו 🙂 זו תוכנית שמאפשרת לאנשים שמחפשים את הכיוון לקבל מענה מקיף, ומאפשרת לי להגיד לא למפגשים אישים במצפון שקט 🙂


וזה מביא אותי לוידוי #2 ושיתוף חשוב:

ב-2018, רגע אחרי שחשבתי שסיימתי לעשות סדר בכל מליון הקורסים שתכננתי לעשות והבנתי איך הם מתחברים אחד לשני – פתאום ראיתי ויז'ן ענק. ויז'ן שבין היתר כולל בית ספר להגשמה בעולם החדש. בתמונה שראיתי, הבנתי איך כל מה שעשיתי עד אותה נקודה מתחבר. כולל מפגש נטוורקינג שהרמתי באותה תקופה (מי היתה וזוכרת?).


מה שראיתי לא היה חלום שלי, להיפך. זה היה נראה לי מגלומני, גדול עלי באלף מידות, ובטח לא משהו שזה השלב להתחיל לפעול לכיוונו. הרגשתי שהראו לי הצצה אל העתיד, והאמת נבהלתי. כבר הזכרתי שלא מספיק לזהות את הייעוד, ושיש תהליך לעבור עד שמגשימים אותו? [ושאפשר להתקדם בצעדים קטנים בינתיים, וזה גם חלק מההגשמה].


אחד הדברים שראיתי באותה תמונה, זה שיהיו מנטורים לחיבור לייעוד שאפנה אליהם. זה מאוד הסתדר לי עם זה שבחודשים לפני אותו הויז'ן, שמתי לב שכל מי שמגיע אליך לייעוץ הם כאלו שרוצים בעצמם לעזור לאנשים בתהליכי התעוררות וחיבור פנימי. עד היום כל האנשים שמגיעים אלי הם מה שאני קוראת סוכני שינוי. באותו ויז'ן הבנתי שמתישהו יגיע שלב לפתוח תוכנית הכשרה למלווים ברוח העולם החדש. אבל זה היה נראה לי מאוד רחוק וכאמור גדול עלי.


הכשרה למלווים להגשמה ברוח העולם החדש

בשנה האחרונה התחלתי לקבל יותר ויותר סימנים שהגיע הזמן להתקדם עם זה. האיתותים האלו כוללים אנשים שמגיעים אלי לייעוץ ואומרים לי מפורשות שהם רוצים לעזור בחיבור לייעוד, חיבור פנימי ופיתוח תודעה חדשה ; אנשים שאני רואה משתלבים בחזון שלי ושאשמח להפנות אליהם בהמשך. מגיעות אלי גם פניות מאנשים שמבקשים להשתמש בשאלון ייעוד ובכלים אחרים שלי בסדנאות שהם מעבירים.

ומה שהכי מצית בי את האש – זה כשאנשים אומרים לי שהם רוצים ללכת אימון בשביל ללוות אנשים בתהליכי חיבור פנימי. אני לא נגד לימודי אימון. פשוט עדיין אין מוסדות מוכרים שמלמדים הגשמה של עולם חדש. כך שספציפית לגבי האנשים שפונים אלי – אני לא חושבת שקורס אימון רגיל ייתן להם את המענה.

אני גם יודעת שכדי להתחיל ללוות אנשים, לפחות עבור האנשים בשלב שהם מגיעים אלי – לא באמת צריך עוד ידע או עוד כלים. וגם לא תעודה. נראה לפעמים שאם רק היתה לי תעודה – או לפחות מודל מסודר להישען עליו –  זה היה נותן לי ביטחון. אבל זה לא באמת ככה. מה שצריך זה לחזק את האמון בעצמנו; לסמוך על הידע שכבר צברת. להתחבר למהות הפנימית, ליכולות ולכלים שקיימים בתוכך. ובעיקר – להעז לצאת לאור. 


איך הנקודות מתחברות ומה הקשר לתוכנית לחיבור לייעוד?

בתקופה האחרונה יש לי הרבה לילות לבנים בהם החזון הגדול מ-2018 מתבהר ומתחדד. יש לי גם ימים עם שיחות מרגשות עם אנשים שאני רואה כשותפים פוטנציאלים למימוש החזון. באחד הלילות האלו שהתעוררתי ב2:00 ולא הצלחתי לחזור לישון – פתאום התחלתי לכתוב ויצא ממני הסיליבוס של התוכנית – בשעה ובלי מאמץ. אני הרבה זמן רוצה ליצור קורס למציאת הייעוד.

הרבה זמן מבינה שצריכה להיות לי תוכנית שנתית להגשמה. וכאמור הרבה זמן מבינה שצריכה להיות תוכנית הכשרה למלווים. ואז הבנתי שמה שכתבתי הוא גם וגם.

 • זה גם נותן מענה מקיף למי שמחפש עשייה משמעותית שכיף לקום אליה בבוקר.
 • זה גם בהמשך יהפוך לשלב הראשון בתוכנית ליווי ארוכה יותר.
 • וזה גם השלב הראשון בתוכנית הכשרה למלווים ברוח העולם החדש.

איך יכול להיות שזה גם וגם?

כי הידע , החיבור הפנימי והשינוי התודעתי שיהיו בתוכנית חשובים גם כדי להתחבר לייעוד, ובטח כדי ללות אנשים במסע הזה.

וכי כדי ללוות אחרים במה שאני קוראת הגשמה בעולם החדש, צריך ליישר קו על מה זה בעצם אומר.

וידוי #3: אני נרתעת מהמונח 'הכשרה'

אני משתמשת כאן במונח הכשרה, אבל אני בכלל לא אוהבת אותו. כי אני חושבת שאין דרך אחת; שכל מסע הגשמה נראה אחרת; ושלכל מאמן או מלווה יהיו את הכלים והדרך שלו/ה.

אז אני לא מתכוונת להכשיר אנשים ב"שיטת מיכל פולת". אני לא הולכת ללמד אנשים מודל של צעד-אחרי-צעד למציאת הייעוד. לא תהיה טכניקה סדורה.


מה כן יהיה בתוכנית ההכשרה?

אולי מתישהו נמצא שם אחר במקום "הכשרה". בינתיים יכולה להגיד כיוון של מה זה יכלול:

1. עקרונות תודעתיים על הגשמה בעולם החדש.

2. התפיסה שלי על ייעוד, איך מתחברים אליו, והמרכיבים שזה כולל.

3. תרגילים וכלים פרקטיים שאפשר לעבוד איתם – כולל חומרי עזר כמו קלפים שיצרתי ועדיין לא פרסמתי למכירה.

4. דיוק השליחות של כל אחת/ד, כולל זיהוי הכלים והדרך הייחודית שלה לעבודה עם אנשים.

5. חיזוק הבטחון, האמון ביכולות שלך והאומץ לצאת עם זה לאור.

6. שינוי תפיסתי לגבי עסק עצמאי, שיווק ושזה לא מתאים לך.

7. התנסות מעשית בליווי, הנחיה ועזרה לאנשים לקול הפנימי ולזהות מה נכון להם.

8. הדרכה ומרחב להתייעצות.

חלק גדול מהמרכיבים האלו כבר יהיו בתוכנית למצוא את המקום הנכון לך.
חלק מהמרכיבים יהיו בתוכנית המשך.


לגבי ההמשך

אין לי עדיין פרטים לגבי התוכנית המשך. אני הולכת צעד צעד עם מה שכבר מגלה את עצמו (יותר ויותר מיום ליום). אני מאמינה שזה יתבהר תוך כדי התוכנית למציאת המקום הנכון לך, ומתוך חיבור לאנשים שיירצו להמשיך להכשרה. אגב – בחממה אני כבר עובדת עם אנשים על לזהות את הדרך הייחודית שלהם ולצאת לאור.

לסיום

אם יש לך רצון להתחבר לייעוד שלך, ו/או אם יש לך קריאה לללות אנשים בתהליכי הגשמה – מוזמנת לתוכנית למציאת המקום הנכון לך.

אם כבר יש לך כיוון שאת רוצה לצאת איתו לאור (בלוג, סדנה, ליווי אישי וכו') או שיש לך עסק שאת רוצה לפעול בו ממקום יותר אותנטי וקשוב – מוזמנ/ת לחממה.

בחודשים הקרובים אני מאמינה שאשתף את החזון במלא בפורום רחב יותר, ואזמין אתכם להצטרף. אם אתם רוצים פרטים או פשוט תכנים שנותנים אוויר להגשמה, מוזמנים להירשם לעדכונים בטופס הרשמה למטה/בצד.

………..

ולסיום-סיום, תוך כדי הכתיבה עברו לי כל מיני מחשבות על זה שאני לא צריכה לשתף את זה, שזה אישי מדי, שזה נשמע מגלומני, לא מעניין, אולי אפילו מעליב. שיתפתי כי אני מאמיננה שזה יכול לתרום וגם לחבר אנשים שרואים את עצמם חלק מהשינוי של העולם החדש. אז אשמח לשמוע את הפידבקים שלכם בתגובות, ולהרגיש אני לא לבד עם מה ששיתפתי ועם החזון. 💜

פוסטים קשורים שאולי יעניינו אותך

אריק אבר על הבמה מטיח שירה
הגשמה

הויז'ן הוא תמיד הצעד הבא

זמן קריאה: 5 דקות אריק אבר הוא ממייסדי תנועת הפואטרי סלאם בישראל והמנהל האמנותי שלה. הוא מתפרנס רק מאמנות מאז שהוא השתחרר מהצבא, וכיום עובד על אלבום ומופיע עם

לצלול פנימה >

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה עוד השראה, ידע וכלים להגשמה?

למי עוד הפוסט יכול לעזור לדעתך?

שיתוף יעזור לו להגיע לאנשים המתאימים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב facebook

נעים מאוד,
אני מיכל

דרך הבלוג הזה אני רוצה לתת לך אומץ, ידע וכלים להקשיב פנימה ולהגשים את עצמך – בדרך המתאימה לך ולמגמות העולם החדש.
כדי להכיר אותי יותר >

רוצה עוד השראה, ידע וכלים להגשמה?

משאירים פה מייל ומקבלים:

 • לקט של הפוסטים הכי מקדמים 
 • עדכון כשיוצא תוכן חדש
 • הטבות מיוחדות למנויים
 • אוויר טרי להגשמה ;)

האתר אוסף נתונים בקובץ הנקרא "עוגיה", במטרה לדייק את החוויה שלך באתר ולהפוך אותה למותאמת ומשמעותית יותר עבורך. שיהיה בתאבון!

ציפור של לוגו של מיכל פולת אוויר להגשמה

כיף שכתבת לי!

אחזור אליך בקרוב

רוצה להיעזר בי לצעד הבא שלך?
חסר לך פרטים כדי להחליט? בא לך פשוט לשתף אותי במשהו?

אפשר לכתוב לי דרך הטופס,
או לוואטסאפ בלחיצה כאן:

כדאי לפרט כמה שיותר כדי שאוכל לענות לך בצורה מדויקת יותר.
אפשר בשמחה לשלוח לי הודעה ארוכה.

רוצה להיעזר בי לצעד הבא שלך?
חסר לך פרטים כדי להחליט? בא לך פשוט לשתף אותי במשהו?

אפשר לכתוב לי דרך הטופס,
או לוואטסאפ בלחיצה כאן.

כדאי לפרט כמה שיותר כדי שאוכל לענות בצורה מדויקת יותר.
אפשר בשמחה לשלוח לי הודעה ארוכה.

ציפור של לוגו של מיכל פולת אוויר להגשמה

כיף שכתבת לי!

אחזור אליך בקרוב

מה בא לך לעשות עכשיו?